Serwis agencyjny
Wtorek, 3 października 2023 
2:41
Wtorek, 3 października 2023 
2:41

Wieliczka: jubileuszowe „Solne Uwielbienie”

4 miesiące temu Wieliczka czwartek, 1 czerwca 2023 13:38

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Wieliczce zwieńczy wyjątkowy koncert i modlitwa na rynku głównym miasta. „Solne Uwielbienie” odbędzie się już po raz dziesiąty.

Wydarzenie rozpocznie się 8 czerwca o godz. 19:00. Stanowi niezwykły koncert połączony z modlitwą i adoracją Najświętszego Sakramentu.

- Chcemy zachęcić wierzących do rodzinnego zakończenia świętowania obecności Boga w naszej codzienności. Spotykamy się razem, troszkę w odczuciu niedosytu bliskości z Nim podczas procesji eucharystycznych. Pragniemy uwielbiać Boga w Jego mocy. Cieszymy się, że już tyle lat możemy właśnie w taki sposób dawać świadectwo - tłumaczy o. Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca „Solnego Uwielbienia”.

W tym roku oprawę muzyczną przygotował perkusista Łukasz Giergiel wraz z solistami i instrumentalistami związanymi z krakowskimi zespołami i formacjami chrześcijańskimi oraz kwartet smyczkowy Bonjour, a także raper i freestylowiec Arkadio.

Momentem kulminacyjnym wielickiego spotkania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. - W pewnym momencie jej trwania kapłan schodzi z monstrancją ze sceny i zatrzymuje się przed każdym na chwilę modlitwy. To wyjątkowy czas nawrócenia i wzruszenia - ocenia o. Tabor. Zebranym cały czas towarzyszyć będzie krzyż - symbol Światowych Dni Młodzieży oraz kopia ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Koncert „Solne Uwielbienie” odbył się po raz pierwszy w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w 2014 roku. W tym samym roku powstał również Chór Solnego Uwielbienia, który razem z zespołem PDF i gwiazdami muzyki chrześcijańskiej śpiewał też podczas Światowych Dni Młodzieży oraz wydarzeń towarzyszących.

W poprzednich latach w wielickim koncercie udział wzięli m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Arturo Mari czy Krzysztof Ziemiec. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

luk / Wieliczka

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 1 czerwca 2023
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas