Serwis agencyjny
Czwartek, 11 sierpnia 2022 
0:55
Czwartek, 11 sierpnia 2022 
0:55

Rozpoczęła się 41 Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę

5 dni temu Kielce piątek, 5 sierpnia 2022 22:46

Maryja prosi nas, aby wszystko w nas było otwarte na Boga, zachęca do odpowiedzenia się za Bogiem wciąż na nowo, czego świat współczesny nam nie ułatwia – mówił dzisiaj bp Jan Piotrowski w Wiślicy, podczas Mszy św. inaugurującej 41. Pieszą Pielgrzymkę Kielecką na Jasną Górę. Pątnicy, wśród których jest bp Piotrowski, dotrą do celu 13 sierpnia, po pokonaniu 200 km.

Pielgrzymkę biskup kielecki nazwał w homilii „duchową przygodą w niecodziennej wspólnocie wiary”, rozpoczynaną tradycyjnie u stóp Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej. - Podobnie jak tysiące pielgrzymów, wyruszamy na pielgrzymi szlak, by iść z Matką Jezusa w myśl przesłania „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa” - powiedział.

- Bóg uczy nas przez Maryję, abyśmy nieśli Jezusa tam, gdzie chce być On w naszym ludzkim życiu – podkreślał bp Piotrowski, przypominając zarazem, że „kapitał pokoju i radości nosimy w sobie od chwili chrztu świętego”. Nie wolno nam się zniechęcać w życiu, bo „z nami jest moc Ducha Świętego”, z „całym katalogiem tych przymiotów, które mają być praktykowane”.

- Pielgrzymka jest czasem, w którym można skorzystać z sakramentu pokuty i dać się dotknąć Bożemu Miłosierdziu – przypominał biskup. Zwracał także uwagę na wartość Eucharystii „dzięki której Kościół włącza nas w akt Ofiary Chrystusa”. – Jezus Chrystus nigdy nie męczy się naszą obecnością, ale jak niestrudzony pielgrzym wędruje z nami zawsze tam, gdzie obecny jest Kościół – stwierdził biskup kielecki.

Mówił także m.in. o potrzebie pokoju, szczególnie w obliczu okrutnej wojny na Ukrainie, prosił także o modlitwę za kapłanów.

dziar / Kielce

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 5 sierpnia 2022
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas