Serwis agencyjny
Piątek, 28 stycznia 2022 
20:11
Piątek, 28 stycznia 2022 
20:11

Duszpasterstwo Wojskowe w Radomiu organizuje akcję "Znicz dla Bohatera"

3 miesiące temu Radom środa, 13 października 2021 16:27

Parafia garnizonowa św. Stanisława w Radomiu organizuje akcję "Znicz dla Bohatera". Zebrane znicze i lampiony zostaną zapalone na grobach osób zasłużonych w walkach o wolność Polski.

Akcja ma związek ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych. - W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej więzi ze zmarłymi, a w szczególności bohaterami walk o niepodległość nasze duszpasterstwo wojskowe, reprezentowane przez ks. mjr. Łukasza Józefa Hubacza i ks. ppor. Piotra Woszczyka, zaprasza żołnierzy oraz wiernych do udziału w społecznej inicjatywie przekazania znicza czy lampionu - powiedział st. kpr. Paweł Tumidajewicz. Po uprzątnięciu przez żołnierzy grobów, w których spoczywają zasłużeni w walkach o suwerenność Ojczyzny, zostaną zapalone przekazane w akcji znicze.

Akcja zbierania zniczy i lampionów zainicjowana została 10 października przez parafię wojskową w Radomiu. Zbiórka prowadzona przy koszarach oraz w kościele garnizonowym św. Stanisława oraz w kościele Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu potrwa do końca października.

W listopadzie zebrane znicze zostaną zapalone na wytypowanych grobach na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu.

rm / Radom

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 13 października 2021
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas