Serwis agencyjny
Środa, 4 sierpnia 2021 
15:26
Środa, 4 sierpnia 2021 
15:26

Bydgoszcz: pielgrzymowanie na trzy sposoby

13 dni temu Bydgoszcz czwartek, 22 lipca 2021 10:26

21 lipca rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej. Regionalni pątnicy kierują się na Jasną Górę już po raz siedemnasty. Hasło tegorocznych „rekolekcji w drodze” brzmi: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Tradycyjnie „zerowym kilometrem” maryjnego szlaku była bydgoska katedra, gdzie pielgrzymi modlili się przed wizerunkiem Matki Bożej Pięknej Miłości. Eucharystii przewodniczył ks. Jacek Salwa. – Jak dobrze was zobaczyć w tym miejscu, z którego wyruszacie do Matki, nieustannie czekającej na swoje dzieci – powitał przybyłych celebrans.

Dyrektor pielgrzymki – ks. Krzysztof Klóska, w homilii dokonał interpretacji pielgrzymkowego hasła. – Od razu przychodzi mi na myśl Eucharystia, Wieczernik, Apostołowie i Chrystus. Podejmujemy trud, by jeszcze bardziej zakochać się w Eucharystii, przeżyć osobiste spotkanie z Bogiem, zbliżyć się do Jezusa – powiedział ks. Klóska.

Sytuacja epidemiczna wciąż wpływa na organizację pieszych pielgrzymek. Diecezjalni pątnicy zabrali z sobą w trasę namioty, pełniące funkcję mobilnych kwater, a obok tradycyjnej formy „pełnego” pielgrzymowania, przygotowano też wariant „sztafetowy” – możliwość przejścia jednego etapu maryjnego szlaku, z zachowaniem limitu liczebności wszystkich grup. Trzecią dostępną dla diecezjan opcją jest pielgrzymka duchowa.

jm / Bydgoszcz

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 22 lipca 2021
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas