środa, 21 lipca 2021 17:47

Bp Nitkiewicz do policjantów: musicie mieć odwagę, której inni nie mają


Musicie mieć odwagę, której inni nie mają – mówił dziś w sandomierskiej katedrze bp Krzysztof Nitkiewicz podczas świętowania 102. rocznicy powstania Policji Państwowej. W Mszy św. uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej w Sandomierzu na czele z komendantem insp. Ryszardem Komańskim, a także przedstawiciele samorządów, prokuratury i służb mundurowych.

Bp Krzysztof Nitkiewicz składają policjantom życzenia, podkreślał ich liczne dokonania, profesjonalizm, a także to, że cieszą powszechnym uznaniem ze strony społeczeństwa za ofiarną służbę.

­– Trudności są i będą, ale jest również wiele osób na które możecie liczyć. Jako ludzie wierzący zaufajcie w pierwszej kolejności Bogu. On pomoże znaleźć najlepsze rozwiązania, doda sił i zapewni wszystko czego potrzebujecie w życiu osobistym, rodzinnym oraz na służbie – wskazywał hierarcha.

Biskup podkreślał, że Bóg daje siłę potrzebną do tego, abyśmy nie poddawali się w obliczu trudności i stawali się zarazem punktem oparcia dla drugiego człowieka.

– Ileż znaków Bożej miłości otrzymujemy każdego dnia. Trzeba się tylko rozejrzeć się wokół, wyciszyć, złożyć ręce do modlitwy, zacząć rozmawiać z Chrystusem, wsłuchując się w to, co do nas mówi. Żyjąc w świecie, gramy przecież o najwyższą stawkę, jaką jest zbawienie – biskup sandomierski.

Po Eucharystii na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu 27 policjantów odebrało awanse na wyższy stopień zawodowy.

apis / Sandomierz

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 21 lipca 2021
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski