Serwis agencyjny
Piątek, 25 czerwca 2021 
14:29
Piątek, 25 czerwca 2021 
14:29

Sandomierz: biskup poświęcił nową przyszpitalną kapliczkę Matki Bożej

miesiąc temu Sandomierz niedziela, 9 maja 2021 22:14

Bp Krzysztof Nitkiewicz 9 maja poświęcił nowowybudowaną kapliczkę z figurą Matki Bożej, która usytuowana została na dziedzińcu Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. W uroczystości wzięli udział Marcin Piwnik – starosta sandomierski, dr n. med. Marek Kos –dyrektor szpitala wraz z personelem medycznym, ks. Tadeusz Pawłowski – kapelan placówki oraz wierni.

Ordynariusz wyrażając radość z powstania kapliczki, zauważył, że chociaż maj jest najpiękniejszym miesiącem roku, jego uroki przesłaniają cierpienia związane z pandemią oraz wieloma chorobami, o których nie pozwala zapomnieć sandomierski szpital.

– Bóg nie może zawieść gdyż nas kocha. Jemu powinniśmy więc zaufać w pierwszej kolejności. Powierzamy się jednocześnie Matce Bożej – Pocieszycielce Strapionych i Uzdrowieniu Chorych – jak Ją nazywamy w litanii. Na dźwięk imienia Najświętszej Maryi Panny drżą złe moce i weseli się Niebo, udzielając obfitości swoich łask. Wierzę, że tak jest również dzisiaj – podkreślał biskup sandomierski.

Hierarcha przekazał dyrektorowi szpitala jako dar wotywny dla Maryi różaniec pobłogosławiony przez św. Jana Pawła II. Wspomniał także o nabożeństwach majowych z papieżem, które odprawiane były na górnym tarasie Pałacu Apostolskiego w Watykanie

Po poświeceniu kapliczki zebrani odśpiewali wspólnie Litanię Loretańską zakończoną błogosławieństwem.

Dyrektor Marek Kos podkreślił, że kapliczka jest wyrazem wdzięczności za opiekę Maryi w trudnym czasie pandemii, a zarazem za duchową pomocą dla wszystkich potrzebujących wsparcia.

Starosta Marcin Piwnik zwrócił uwagę, że epidemia wykazała, jak wielką rolę odgrywa szpital. Na koniec podziękował za inicjatywę wybudowania kapliczki oraz za jej poświęcenie.

Kapliczka ufundowana z funduszy własnych szpitala, usytuowana została na dziedzińcu Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego. Figura Matki Bożej postawiona na postumencie została zadaszona. Obok niej umieszczone zostały ławeczki.

apis / Sandomierz

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 9 maja 2021
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas