wtorek, 4 maja 2021 13:00

Diecezja radomska: bp Solarczyk zachęca kapłanów do wsparcia parafii po pożarze


Drewniany budynek plebanii, która została zniszczona w wyniku pożaru, nadaje się do rozbiórki. W czasie zdarzenia ksiądz proboszcz Marek Maciążek stracił całe wyposażenie mieszkania. Biskup radomski Marek Solarczyk zachęcił księży do wsparcia parafii w Majdowie koło Szydłowca.

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 kwietnia. Przed południem strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru na plebanii w Majdowie. Ogień pojawił się na nieużytkowanym poddaszu. Spłonęła część elewacji drewnianego budynku. Strażacy musieli skuć tynki, by nie doszło do kolejnego pożaru. W akcji gaszenia ognia uczestniczyło 12 jednostek Państwowej i Ochotniej Straży Pożarnej.

W komunikacie biskup Marek Solarczyk zachęcił księży do wsparcia parafii w Majdowie koło Szydłowca. Czytamy w nim, że "drewniany budynek, odnowiony pieczołowicie przed 20 laty, został znacznie zniszczony". Także część wyposażenia i rzeczy księdza proboszcza nie nadaje się do użytku. Biskup informuje, że służby ustalają jeszcze przyczynę zdarzenia a ubezpieczyciel prowadzi czynności w celu sprawnej i rzetelnej likwidacji powstałych szkód.

- Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili słowa otuchy Księdzu Markowi, bądź też zadeklarowali pomoc. Jednocześnie pragnę zachęcić księży do materialnego wsparcia wspólnoty i księdza Marka Maciążka, czy to bezpośrednio, czy też poprzez wpłatę dobrowolnej ofiary na rachunek bankowy - czytamy w komunikacie.

Datki dla parafii należy wpłacać na konto parafialne, w banku BNP Paribas, nr rachunku 67 1600 1462 1837 4070 4000 0001. Natomiast środki do dyspozycji księdza proboszcza będą przyjmowane, do końca maja, na subkonto kurialne Funduszu Jedności Kapłańskiej, w banku PKO BP, nr rachunku 82 1020 4317 0000 5002 0276 5048, z dopiskiem: dla księdza Marka.

Również wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Majdowie zadeklarowali wsparcie przy odbudowie plebanii, która została zniszczona w wyniku pożaru.

rm / Radom

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 4 maja 2021
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski