Serwis agencyjny
Wtorek, 18 maja 2021 
0:10
Wtorek, 18 maja 2021 
0:10

Diecezja kielecka: maturzyści po raz pierwszy nie pojadą na Jasną Górę

2 miesiące temu Kielce wtorek, 23 lutego 2021 10:18

Diecezja kielecka od ponad 20 lat – jako jedna z pierwszych w Polsce, organizowała pielgrzymki dla maturzystów na Jasną Górę, w których uczestniczyło już ponad sto dwadzieścia tysięcy uczniów klas maturalnych. W tym roku po raz pierwszy nie jest to możliwe.

- W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i wynikającej stąd konieczności zastosowania się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczają liczbę uczestników zgromadzeń, XXIII Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę nie może odbyć się w tradycyjnej formie – informuje ks. dr Karol Zegan, dyrektor Wydziału Katechetycznego.

- Z tego powodu biskup kielecki Jan Piotrowski odprawi Mszę św. oraz zawierzy Matce Bożej Częstochowskiej przyszłość maturzystów i maturę w dniu 1 marca 2021 r. o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze - dodaje. Oprawę muzyczną i liturgiczną zapewni młodzież z Zespołu Szkół z Koniecpola.

Pielgrzymka maturzystów była wydarzeniem o charakterze powszechnym, które wpisało się w tradycję diecezji kieleckiej, z udziałem ponad 95 proc. szkół.

dziar / Kielce

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 23 lutego 2021
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas