Serwis agencyjny
Piątek, 21 lutego 2020 
11:43
Piątek, 21 lutego 2020 
11:43

Bp Śmigielski Kawalerem Znaku Polski Walczącej

20 lat temu Sosnowiec sobota, 22 stycznia 2000 17:11

Biskup sosnowiecki Adam Śmigielski SDB otrzymał 22 stycznia tytuł Kawalera Znaku Polski Walczącej. - Biskup sosnowiecki to wielki patriota, opiekun duchowy i wypróbowany przyjaciel Armii Krajowej - uzasadniał wyróżnienie Marian Piotrowicz, prezes śląskiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Bp Śmigielski jest pierwszym sosnowiczaninem, który otrzymał ten tytuł. -"W mojej rodzinie zawsze były szanowane tradycje wojskowe, byliśmy wychowywani w duchu głębokiej miłości Boga i ojczyzny i ta miłość pozostała w moim sercu do dnia dzisiejszego" - powiedział KAI bp Śmigielski.

Dodał, że "egzystujemy na jednej ziemi i czerpiemy z tradycji naszych ojców, niech legenda i dzieło żołnierzy Armii Krajowej będzie przekazywane z pokolenia na pokolenie, ponieważ to dzięki niej możemy dziś mówić polskim językiem i cieszyć się owocem niepodległości".

Tytuł Kawalera Znaku Polski Walczącej nadano Ks. Biskupowi z okazji 60. rocznicy powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczystość miała miejsce w domu katolickim mieszczącym się przy katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sosnowcu. Do tytułu przynależy srebrny sygnet.

ks. jb / Sosnowiec

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 22 stycznia 2000
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas