Serwis agencyjny
Piątek, 25 czerwca 2021 
14:36
Piątek, 25 czerwca 2021 
14:36

Nowy Targ: odwołana uroczystość nadania sanktuarium diecezjalnego dla kościoła św. Jana Pawła II

8 miesięcy temu Nowy Targ sobota, 17 października 2020 21:30

Zaplanowana na 25 października 2020 r. uroczystość nadania sanktuarium diecezjalnego dla kościoła św. Jana Pawła II w Nowym Targu nie odbędzie się. Została ona przeniesiona na wiosnę przyszłego roku - 2021.

- W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem na terenie Małopolski, a równocześnie dużym zainteresowaniem wiernych, również z zagranicy, ogłoszeniem sanktuarium diecezjalnym kościoła św. Jana Pawła II oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zwróciłem się do Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o zmianę terminu uroczystości 25 października br. Została ona przeniesiona na okres wiosenny przyszłego roku - informuje ks. Jan Karlak, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Duchowny podał, że od przyszłej niedzieli – 25 października zostaną wprowadzone dwie Msze św. o godz. 8.45 i 16.00.

W niedzielę 25 października w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu zaplanowane są uroczystości odpustowe. Uroczystą sumę, o godz. 11.30 odprawi ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak.

Na stronie internetowej parafii widnieje informacja, że kościół św. Jana Pawła II został wyposażony w system do sanityzacji powietrza i pomieszczeń oparty o technologię fotokatalizy (promieniowanie UV-C) i utleniania tlenkiem tytanu (Tio2), w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru (H2O2), pracujący podczas użytkowania obiektu przez ludzi oraz system do ozonowania (O3) przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń poza użytkowaniem obiektu przez ludzi. Ma on zabezpieczać przed zakażeniami pomiędzy wiernymi.

jg / Nowy Targ

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 17 października 2020
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas