Serwis agencyjny
Niedziela, 27 września 2020 
5:48
Niedziela, 27 września 2020 
5:48

Płock: spotkanie młodzieży „Chleb i Wino” zamiast dorocznej pielgrzymki do Rostkowa (zapowiedź)

10 dni temu Płock środa, 16 września 2020 15:19

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży „Chleb i Wino” (18-19 września) zastąpi w tym roku wrześniową ogólnopolską Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Rostkowa i Przasnysza – miejsc związanych z kultem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, a także głównego patrona diecezji płockiej.

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży „Chleb i Wino” odbędzie się w Płocku, Rostkowie i Przasnyszu w dniach 18-19 września. Będą to diecezjalne obchody uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki, które zastąpią doroczną ogólnopolską Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Rostkowa i Przasnysza. Aktualne wytyczne sanitarne spowodowały, że spotkanie ograniczono do udziału młodzieży.

Wieczorem 18 września o godzinie 18:00 młodzież, która formuje się we wspólnotach młodzieżowych: KSM, Laboratorium Wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Liturgicznej Służba Ołtarza, Ruchu Światło-Życie, Wojsku Gedeona, Stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, harcerze ZHR, członkowie Młodzieżowej Rady Duszpasterskiej – są zaproszeni do Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku (ul. Górna 1A) na rozważanie słowa Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu. Uwielbienie poprowadzi zespół „Owca”. Spotkanie ma charakter otwarty dla młodzieży z Płocka i okolic.

Dnia 19 września odbędą się centralne uroczości w Rostkowie i Przasnyszu. Do udziału w nim zaproszeni są przedstawiciele młodzieży oraz ministrantów z 28 dekanatów w diecezji, młodzież z dekanatu Przasnysz, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, młodzież formująca się w ruchach i wspólnotach religijnych oraz chętna młodzież z całej diecezji.

Młodzi ludzie wraz z opiekunami spotkają się o godz. 10:00 w Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie, przy jego relikwiach, aby po zawiązaniu wspólnoty i modlitwie przy relikwiach udać się w pieszej pielgrzymce do kościoła parafii św. Wojciecha w Przasnyszu, w którym św. Stanisław został ochrzczony. Tam o godz. 12:30 będą uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego. Podczas Eucharystii kazanie wygłosi ks. Marcin M. Kędzia, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej.

Spotkanie „Chleb i Wino” będzie transmitowane na fanpage’u i kanale youtube DDM „Studnia” oraz fanpage’u „Duszpasterski Płock”. Organizuje je wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” w Płocku.

eg / Płock

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 16 września 2020
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas