Serwis agencyjny
Środa, 12 sierpnia 2020 
8:21
Środa, 12 sierpnia 2020 
8:21

Bydgoszcz: modlitwa za dusze Powstańców

10 dni temu Bydgoszcz sobota, 1 sierpnia 2020 19:41

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego była jak zwykle czasem refleksji historycznej i zadumy nie tylko w stolicy. W Bydgoszczy modlono się w kościele garnizonowym, złożono kwiaty pod obeliskiem na osiedlu Leśnym, a harcerze z połączonych grup rekonstrukcyjnych przygotowali „flash mob” w samym sercu miasta.

Podczas Mszy św. modlono się o łaskę życia wiecznego dla poległych Powstańców, bojowników Polskiego Państwa Podziemnego. Harcerze – rekonstruktorzy ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, którzy pojawili się w świątyni garnizonowej w strojach pieczołowicie odwzorowujących mundury i ekwipunek walczącej Warszawy, w intencji dnia ofiarowali nie tylko swoją służbę, ale także sakramenty pokuty i Komunię św. Była to idea harcmistrza Witolda Szadego. – Bohaterstwo Powstańców było pewnie ich przepustką do Nieba, ale jeśli niektóre dusze pozostają jeszcze w Czyśćcu, możemy wstawiać się za Poległych w modlitwie – tłumaczył podkomendnym druh Szady.

Harcerski „Flash mob” polegał na niespodziewanym wzniesieniu w centrum Bydgoszczy symbolicznej barykady – posterunku, której obsada zaintonowała piosenki powstańczej Warszawy.

jm / Bydgoszcz

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 1 sierpnia 2020
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas