Serwis agencyjny
Piątek, 28 stycznia 2022 
19:53
Piątek, 28 stycznia 2022 
19:53

Gorzów Wielkopolski: jubileusze małżeńskie

2 lata temu Gorzów Wielkopolski niedziela, 29 grudnia 2019 16:01

W parafii Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim w święto św. Rodziny czternaście par obchodzących jubileusze małżeńskie odnowiło swoje przyrzeczenia. Uroczystość rozpoczęła się procesją małżeństw sprzed świątyni, prowadzoną przez proboszcza ks. Andrzeja Tomysa. Kapłan objął modlitwą wszystkich małżonków z parafii a w szczególności tych, którzy świętowali swoje okrągłe rocznice.

- Mądrości trzeba szukać w Bogu, ona jest drogowskazem. A życie nie jest bajką, która najczęściej źle się zaczyna ale dobrze się kończy. W małżeństwie jest odwrotnie, zaczyna się szczęściem, miłością, a potem pojawiają się przykrości i problemy - mówił w kazaniu ks. Żabiński, przypominając małżonkom aby dawali się prowadzić Bogu. - Jeśli w jego ręce złożymy nasze życie małżeńskie, rodzinne - to On nas poprowadzi, o ile mu zaufamy – przekonywał kapłan, zachęcając by uczyć się od Niego przebaczenia i szukać miłości w każdej ludzkiej relacji.

- Wtedy życie nasze będzie szczęśliwsze i napełnione Bożą miłością, która przemienia i wzywa do służby, rezygnacji z siebie dla drugiego człowieka, miłości nie patrzącej egoistycznie ale wychodzącej naprzeciw – mówił duchowny, podkreślając, żeby wyzbywać się egoizmu na korzyść drugiej osoby. - Nie chodzi o to, żeby mi było z kimś dobrze, ale tej drugiej osobie żeby było ze mną dobrze. Wtedy życie będzie szczęśliwe - bo rodziny będą silne Bogiem, który jest miłością, nie zawodzi, nie opuszcza ale zawsze wspiera i błogosławi. Róbmy wszystko, by nie bardziej mieć ale bardziej być z Bogiem – to jest źródło naszej miłości – zaapelował ks. Żabiński.

Na zakończenie nabożeństwa czternaście par, obchodzących okrągłe rocznice sakramentu małżeństwa – od dziesiątej, do nawet sześćdziesiątej - otrzymało imienne pamiątkowe foldery.

Parafia Najświętszego Zbawiciela znajduje się na jednym z największych gorzowskich osiedli – Staszica. Powstała 18 lat temu z podziału parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Od początku świątynia znajduje się w budynku powojskowym, nieopodal którego budowany jest kościół.

wm / Gorzów Wielkopolski

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 29 grudnia 2019
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas