Serwis agencyjny
Piątek, 6 grudnia 2019 
23:35
Piątek, 6 grudnia 2019 
23:35

Bp Dec: Maryja chce być naśladowana w posłuszeństwie Bogu

3 miesiące temu Leżajsk środa, 14 sierpnia 2019 11:52

- Nieustannie mamy być zapatrzeni w naszą Matkę, na którą zawsze możemy liczyć i która nie tylko chce, by ją obsypywać prośbami; Maryja tego nie unika, ale przypomina nam, że chce być naśladowana w posłuszeństwie Bogu, bo Maryja zdobyła świętość przez posłuszeństwo - mówił bp Ignacy Dec. Ordynariusz świdnicki 13 sierpnia przewodniczył wieczornej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku.

- Maryja wszystko wytrzymała, bo była oblubienicą Ducha Świętego i zawsze podobała się Bogu. I mocy Bożego Świętego Maryja zakończyła ziemskie życie i przeszła do życia niebieskiego - mówił bp Ignacy Dec podczas homilii.

Biskup nawiązał również do hasła trwającego roku duszpasterskiego: "Całe dzieło zbawcze Jezus wypełnił w mocy Ducha Świętego. Bożego Ducha Jezus nie zatrzymał dla siebie, założył Kościół i wiedział, że trzeba Go przekazać Apostołom, bo oni sami nie dadzą rady".

Ordynariusz świdnicki przypomniał również o potrzebie świętowania niedzieli: "Jeśli ktoś nie idzie na niedzielą Mszę świętą, to traci ogromne skarby; tłumaczcie to jako ludzie ochrzczeni osobom, które spotykacie".

Mszę św. poprzedziła procesja zaśnięcia NMP na dróżkach kalwaryjskich i nieszpory.

W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, którego opiekunami są ojcowie bernardyni, trwa trzydniowy odpust. Co roku bp Ignacy Dec bierze udział w procesji zaśnięcia NMP na dróżkach kalwaryjskich.

ako / Leżajsk

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 14 sierpnia 2019
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas