Serwis agencyjny
Piątek, 6 grudnia 2019 
23:44
Piątek, 6 grudnia 2019 
23:44

Jasna Góra: 38. Piesza Pielgrzymka Kielecka dotarła do celu

3 miesiące temu Jasna Góra wtorek, 13 sierpnia 2019 21:57

Wieczorna Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego zakończyła 38. Pieszą Pielgrzymkę Kielecką na Jasną Górę, z udziałem ok. 2 tysięcy pielgrzymów. Pątnicy w 13 grupach przeszli z Wiślicy do Częstochowy 200 kilometrów. Modlitwą towarzyszyła im 14. grupa duchowa.

Dotarli na Jasną Górę wczesnym popołudniem we wtorek 13 sierpnia. Z pielgrzymami szedł bp Jan Piotrowski. Ostatnie dni, wskutek nawałnic, dały się pielgrzymom we znaki – został przerwany ostatni Apel Jasnogórski i prezentacja grup. Ostatnią noc pielgrzymi spędzili w Mstowie, skąd od samego rana podążali w stronę Częstochowy. Na ich trasie znalazło się sanktuarium Świętego Ojca Pio w Przeprośnej Górce. Od 2018 r. jest tutaj przeżywane specjalne nabożeństwo pokutne. Pielgrzymi modlą się o przebaczenie grzechów własnych i wiernych diecezji kieleckiej.

- Dziś ósmy dzień idę do Maryi, widzę już Jasną Górę. Na drodze przemienienia jest czas na żal i doskonałą pokutę. Nie mam już wątpliwości dla kogo bije moje serce. Uczę się też trwania dla Matki Boga i krzyża – mówi Anna.

Hasłem przewodnim pątniczej drogi pielgrzymów z diecezji kieleckiej były słowa: „Z Maryją w mocy Bożego Ducha”. W pielgrzymce uczestniczyło 45 kapłanów, 14 kleryków, 3 diakonów i 13 sióstr zakonnych. Tradycyjnie na pielgrzymi szlak wyruszył biskup kielecki Jan Piotrowski. Nad przebiegiem pielgrzymowania czuwał ks. Jacek Iwan. Najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki była: Ania – 11 miesięcy, najstarsza była Marianna - 84 lata.

dziar / Jasna Góra

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 13 sierpnia 2019
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas