poniedziałek, 15 stycznia 2018 9:51

Bydgoszcz: podczas jasełek dzieci apelowały o pokój w Syrii


Dzieci z Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy wystawiły jasełka, w czasie których wybrzmiał apel o pokój w Syrii. Myślą przewodnią spotkania, które odbyło się w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, były słowa „Wszystko się w sercu człowieka zaczyna”.

Organizatorzy podkreślili, że jasełka są wdzięcznym narzędziem wielostronnego edukowania i wychowywania dzieci, a treściom, które niosą, bez trudu można nadać kształt przystosowany do ich wieku. Dlatego uwagę widza musiał przyciągnąć fragment tegorocznej scenografii - plansza z konturową mapą Syrii, stojąca blisko stajenki.

- W działalność wychowawczą naszego przedszkola bardzo mocno wpisujemy uwrażliwianie dziecięcych serc na potrzeby innych. Poprzez te jasełka nasze dzieci w prosty sposób pokazują swoją empatię, to jak rozumieją problem, który dotyczy ich syryjskich rówieśników, braku domu, szkoły, stabilizacji w życiu - podkreśliła Cecylia Talaczyńska.

Dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy dodała, że w codzienność pracy wychowawczej - obok praktyki modlitwy dziecięcej w intencjach potrzebujących różnej pomocy - wpisany jest udział w liczne akcje charytatywne. - Dzieci mogą działać niejako przez ręce swoich rodziców, którzy dzięki zaangażowaniu i ofiarności włączają się w najróżnorodniejsze inicjatywy - dodała Cecylia Talaczyńska.

Jasełka zostały zaprezentowane w kościele św. Jadwigi Królowej, tradycyjnie już przygotowane niemałym wysiłkiem przez wspólnotę przedszkola, wspierane także na różne sposoby przez rodziców. Były one podziękowaniem dla darczyńców, którzy przekazali jeden procent swojego podatku Fundacji Świętej Jadwigi Królowej i jej podopiecznym.

jm / Bydgoszcz

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 15 stycznia 2018
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski