Serwis agencyjny
Poniedziałek, 24 czerwca 2019 
22:20
Poniedziałek, 24 czerwca 2019 
22:20

Kraków: liturgiczne espresso u dominikanów

8 miesięcy temu Kraków piątek, 12 października 2018 18:57

Pod wspólnym hasłem „Liturgiczne espresso” rozpoczynają się 15 października w Krakowie katechezy organizowane u dominikanów. To cykl spotkań, które odbywać się będą w ciągu roku akademickiego, w trzecie poniedziałki miesiąca w roku akademickim.

W wersji „lekkiej i przystępnej” o liturgii będą mówić ojcowie z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, który jest organizatorem cyklu, a także inni zaproszeni goście. Katechezy adresowane są nie tylko do osób zaawansowanych w wiedzy religijnej i teologicznej, ale też do tych, którym słowo „liturgia” niewiele mówi i chcieliby poszerzyć swoją wiedzę.

„Liturgia bowiem nie jest tylko przedmiotem dla specjalistów, teologów czy dla znających łacinę czy tradycje Kościoła. Liturgia jest w Kościele dla wszystkich. Chcemy dać szansę tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na taki luksus, a chcą karmić się i pogłębiać swoje życie duchowe” – wyjaśnia o. Dominik Jurczak OP, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

„Liturgiczne espresso” ma łączyć aspekt wyrazistości przekazywanych treści z krótką formą i nieformalnym charakterem dyskusji. Stąd tytuł, który nawiązuje do intensywnego smaku kawy espresso.

Temat spotkania będzie ogłaszany z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystkie pytania, jakie uczestnikom przyjdą do głowy, mogą wysyłać poprzez stronę www.liturgiczne.es.

md / Kraków

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 12 października 2018
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas